Guldborgsundløbet 2009

 

Resultatliste Guldborgsundløbet 2009

     
Navn Klub/by Tid
     
Piger 5,3 kilometer    
Kamilla Kuszon Nykøbing Falster 00:36:16
Benedikte Mia Ahrensberg Nykøbing Falster 00:46:38
     
Damer 5,3 kilometer    
Ida Steenfeldt Andersen Gunslevholm Idrætsefterskole 00:22:04
Lise Larsen Kraghave 00:24:35
Camilla Larsen REFA Runners 00:26:11
Marianne Stegmann Frandsen Nyråd Løbeklub 00:28:22
Heidi Slente Nykøbing Falster 00:28:54
Susanne Bonde Eskildstrup 00:29:09
Pia Jørgensen Guldborgsundløberne 00:30:38
Sabine Andersen Bandholm 00:30:57
Jannie Brage REFA Runners 00:31:02
Pernille Graae Jensen Nørre Alslev 00:31:08
Connie Mikkelsen Guldborgsundløberne 00:31:25
Linda Hedengran Nykøbing Falster 00:31:48
Tone Reynolds Nykøbing Falster 00:33:43
Karen Bressing Guldborgsundløberne 00:34:14
Bitten Nielsen Nykøbing Falster 00:34:16
Bettina Odfeldt Guldborgsundløberne 00:34:43
Susanne Ellevang Routhe Nykøbing Falster 00:34:44
Kirsten Rønnebro Guldborgsundløberne 00:35:22
Dorthe Pihl Toreby 00:36:31
Helle Sloth Pedersen Guldborgsundløberne 00:37:04
Lotte Nagel Nykøbing Falster 00:37:06
Inger Madsen Nykøbing Falster 00:39:17
Vicky Finne Guldborgsundløberne 00:39:36
Tina Mønsted Nykøbing Falster 00:39:37
Marianne Allerup-Nielsen Guldborgsundløberne 00:40:56
Mitzie Simonsen Nørre Alslev 00:40:59
Anne Svendsen Venstre 00:42:42
Susanne Ahrensberg Guldborgsundløberne 00:48:51
     
Damer 10,0 kilometer    
Heidi Kleis Guldborgsundløberne 00:48:13
Jette Petersen-Bach Guldborgsund Triathlonklub 00:48:32
Lone Piil  Guldborgsundløberne 00:52:06
Gerd Nielsen Guldborgsundløberne 00:53:32
Kirsten Mikkelsen Guldborgsundløberne 00:53:52
Edith Koch Rasmussen Guldborgsundløberne 00:56:06
Vibeke Dyhr Abildgaard Guldborgsundløberne 00:56:35
Alice Christiansen Guldborgsundløberne 00:56:54
Pia Ibsen Guldborgsundløberne 00:56:59
Susanne Ovesen Guldborgsundløberne 00:57:52
Pia Lanken Team Katinka 01:00:57
Janni Lærke Clausen Guldborgsundløberne 01:01:08
Ester Fittinghoff Axa Sv. Cologne 01:01:11
Jannie Bojesen Nykøbing Falster 01:01:57
Eva Vikkelsøe Guldborgsundløberne 01:05:18
Helle Munk Guldborgsundløberne 01:07:28
Inge-Lise Wriedt Guldborgsundløberne 01:07:29
Nina Rasmussen Guldborgsundløberne 01:07:34
Susanne Petersen Guldborgsundløberne 01:07:35
Ilse Munk Guldborgsundløberne 01:07:36
Mette Falk Andersen Nykøbing Falster 01:08:54
Lone Clausen Guldborgsundløberne 01:08:55
Lene Henriksen Guldborgsundløberne 01:08:57
Bodil Jørgensen CELF Run 01:09:32
     
Drenge 5,3 kilometer    
Tobias Ostermann Nykøbing Falster 00:22:51
Mads Gerhard Kraghave 00:24:27
Jakob Johansen Nykøbing Falster 00:25:45
Rasmus Nykøbing Falster 00:27:11
Emil Aner Nykøbing Falster 00:28:19
Mathias Aner Nykøbing Falster 00:28:57
Frederik Urfeldt Nykøbing Falster 00:29:22
Mads Saunte Sundby 00:33:27
     
Herrer 5,3 kilometer    
Jan Johansen Nykøbing Falster 00:25:56
Henrik Sandberg Sakskøbing 00:26:35
Arne Graae Jensen Nørre Alslev 00:28:25
Bruno Pedersen Nykøbing Falster 00:28:56
Brian Jørgensen - 00:29:02
Nicklas Thorsen Nykøbing Falster 00:29:21
Thomas Urfeldt Guldborgsundløberne 00:29:22
Lars Bo Petersen Nykøbing Falster 00:29:32
Torben Matthiesen Venstre 00:29:34
Per Kristensen Guldborgsundløberne 00:29:40
David Simonsen Nørre Alslev 00:30:25
Jakob Henriksen Væggerløse 00:30:57
Søren Harvest Guldborgsundløberne 00:31:04
Emil Aalborg Nykøbing Falster 00:34:07
Mathias Aalborg Nykøbing Falster 00:34:09
Henrik Benhfeld Hansen Axa Sv. Köln 00:34:40
Scweig Rubak Nykøbing Falster 00:35:01
David Olsen Nykøbing Falster 00:36:16
Harli Olsen Guldborgsundløberne 00:37:17
Gunnar Petersen Guldborgsundløberne 00:37:40
Jens Jensen Guldborgsundløberne 01:00:07
     
Herrer 10,0 kilometer    
Klaus Pedersen Nykøbing Falster 00:37:21
Michael Ordon Guldborgsundløberne 00:42:42
Per Jensen Guldborgsundløberne 00:43:42
Holger Petersen-Bach Guldborgsund Triathlonklub 00:44:15
Paw Sejersten Jeppesen Frederikssund 00:44:43
Klaus Rasmussen Sundby 00:45:17
Flemming Hansen Nykøbing Falster 00:45:40
Lennart Damsbo-Andersen Guldborgsundløberne 00:45:41
Niels Kr. Hansen Guldborgsundløberne 00:45:48
Flemming Juul Nielsen Guldborgsundløberne 00:45:51
Jim Pedersen Nykøbing Falster 00:45:56
Claus Bakke Venstre, Nykøbing F. 00:46:51
Michael Saunte Guldborgsundløberne 00:46:54
Brian Nielsen Nykøbing Falster 00:46:59
Per Frandsen Nyråd Løbeklub 00:47:01
Ulrich Gejl Nr. Vedby 00:47:09
Rene Petersen Guldborgsundløberne 00:47:16
Thomas Stryg Nykøbing Falster 00:47:31
Jack Palle Christensen Guldborgsundløberne 00:47:43
Mikael Krøier Henriksen Guldborgsundløberne 00:47:47
Flemming Jantzen Venstre 00:47:48
Peter Rosenlund Sørensen Nørre Alslev 00:47:53
Niels Allerup-Nielsen Guldborgsundløberne 00:47:55
Steven Lambert REFA Runners 00:48:06
Søren Relak Nykøbing Falster 00:48:42
H.C.Frejlev Run for Fun 00:49:01
Niels Jørgen Christensen Nykøbing Falster 00:49:10
Jacob Duus Brøndby Triathlon Club 00:49:58
Dan Løvhøj Væggerløse 00:50:08
Mogens Bak-Hansen Vordingborg 00:50:32
Robin Berg Pedersen Nykøbing Falster 00:51:20
Bart Roetink Nykøbing Falster 00:51:38
Ib Geertsen Frejlev 00:51:59
Per Andersen Team Katinka 00:52:02
Palle P. Myssen Team Katinka 00:52:11
Finn Andersen - 00:55:51
Arne Andrsen Team Katinka 00:55:59
Mogens Stang Idestrup 00:56:36
Jan Simonsen Ravnse 01:02:02
Jørgen Henriksen Guldborgsundløberne 01:05:17
Hans Bille Nykøbing Falster 01:05:33
Jens Erik Jørgensen CELF Run 01:09:32
Mogens Tildsgaard Team Katinka 01:12:01