Guldborgsundløbet 2010

 

Dreneg 5 km.

 
Navn Klub Tid
Tobias Ostermann LFA 00:22:52
Laust Nymand Toreby L 00:23:04
Kasper Nymand Toreby 00:25:13
Jeppe Arnesen LFA 00:27:30
August Tarp Væggerløse 00:27:30
Magnus Thøgersen VB 00:28:41
Jesper Rasmussen Horbelev 00:31:12
Malthe Larsen   00:43:59
     
  Drenge 10 km.  
Navn Klub Tid
Nikolaj Urfeldt Svømmeklubben Syd 00:47:26
     
  Pige 5 km.  
Navn Klub Tid
Katrine Ostermann Nykøbing F 00:38:17
     
  Herrer 5 km.  
Navn Klub Tid
Thomas Mollerup Haslev Race 00:19:37
Sonny Aarestrup Rasmussen 00:20:14
Ricky Mintgaard B1901 00:21:04
Karsten Hansen Nykøbing F 00:21:56
Peter Rommelhoff Nykøbing F 00:26:34
Emil Holmenlund Nymand Toreby L 00:27:02
Ebbe Bressing Sakskøbing 00:28:28
Claus Christensen   00:29:27
Arne Andersen NALK 00:29:38
Benny Larsen Nykøbing F 00:30:39
Kaj Aage Munk Guldborgsundløberne 00:30:45
Torben Aalborg Guldborgsundløberne 00:30:49
Jens Munk Guldborgsundløberne 00:30:55
Glenn Olsen Guldborgsundløberne 00:33:24
Jesper Nygaard HGATM 00:34:33
Folmer Lundsfryd Nykøbing F 00:37:05
Lasse Jensen HG Næstved 00:38:42
Tage Jensen Nykøbing F 00:40:13
Bent Dahlstrøm Guldborgsundløberne 00:40:32
Rene Larsen Guldborgsundløberne 00:43:59
Jens Jensen Guldborgsundløberne 01:08:52
     
  Kvinder 5 km.  
Navn Klub Tid
Pia B. Jensen Næstved 00:27:48
Inge-Lise Wriedt Guldborgsundløberne 00:28:01
Marianne Thøgersen Væggerløse 00:28:42
Stine Arnesen   00:29:37
Lone Mathiasen Guldborgsundløberne 00:29:37
Helene Ostermann Nykøbing F 00:30:07
Janne Rasmussen Guldborgsundløberne 00:30:52
Jannie Brage Nykøbing F 00:31:05
Lübette Chistensen Guldborgsundløberne 00:31:39
Karen Gøtzche Guldborgsundløberne 00:31:41
Birthe Pilegaard Guldborgsundløberne 00:32:08
Ann Kørup Nykøbing F 00:32:21
Lisbeth Bo Jørgensen   00:32:41
Lis Dahlstrøm Guldborgsundløberne 00:32:54
Bente Larsen   00:32:55
Vicky Jensen Guldborgsundløberne 00:33:30
Nina Myssen Guldborgsundløberne 00:33:39
Conni Mikkelsen Guldborgsundløberne 00:33:43
Vivi Thiesson Guldborgsundløberne 00:33:44
Bitten Tonny Nielsen Guldborgsundløberne 00:33:44
Lene Myssen Guldborgsundløberne 00:33:45
Lykke Munk Krogh Guldborgsundløberne 00:33:47
Hanne Siersen Nykøbing F 00:33:49
Vibeke Gøtzche Solrød Str. 00:34:09
Pia Sommer-Madsen Nykøbing F 00:35:41
Berit Jensen Nykøbing F 00:35:42
Marianne Hansen Guldborgsundløberne 00:36:11
Heidi Vallesholm Sakskøbing 00:36:25
Tanja Olsen Guldborgsundløberne 00:39:07
Marianne Allerup Guldborgsundløberne 00:39:09
Majbrit Pedersen Sakskøbing 00:39:33
Anne Marie Pedersen Nykøbing F 00:39:34
Kirsten Mortensen Guldborgsundløberne 00:40:29
Rikke Sørensen Næstved 00:41:50
Gitte Nagel Guldborgsundløberne 00:55:33
Lotte Nagel Guldborgsundløberne 00:55:34
     
  Herrer 10 km.  
Navn Klub Tid
Søren Boel HC Atletik og Motion 00:40:31
Martin Siersen Tri4 00:41:30
Peter Lossius Hansen Nr. Alslev 00:41:51
Kenneth Holm Hansen Næstved 00:42:08
Michael Ordon Guldborgsundløberne 00:42:25
Claus Nymand Guldborgsund Triathlonklub 00:42:49
Mikael Henriksen Guldborgsundløberne 00:43:29
Henrik Thøgersen Væggerløse 00:43:40
Thomas Henckel Guldborgsundløberne 00:43:59
Jim Pedersen Guldborgsundløberne 00:44:04
Per Jensen Guldborgsundløberne 00:44:23
Allan Kørup Guldborgsundløberne 00:44:30
Thomas Stryg Nykøbing F 00:44:52
Nicolai Vangkilde Netto Stubbekøbing 00:45:04
Rene Petersen Guldborgsundløberne 00:45:15
Erik Rasmussen Guldborgsundløberne 00:45:20
Claus S. Clausen Guldborgsund Triathlonklub 00:45:30
H.C.Frejlev Run-for-fun 00:45:30
Mike Hansen Nakskov 00:46:10
Ulrich Gejl Nr. Vedby 00:46:18
Hans Olsen Sakskøbing 00:46:40
Preben Knud Rasmussen Bogø IF Løbe- og Gåafd. 00:46:44
Freddy Christiansen Guldborgsundløberne 00:46:45
Lennart Damsbo-Andersen Guldborgsundløberne 00:46:46
Robin Berg Pedersen Nykøbing F 00:46:48
Soimon Madsen Bogø IF 00:47:17
Thomas Urfeldt Guldborgsundløberne 00:47:37
Niels Allerup Nielsen Guldborgsundløberne 00:48:16
Bo Abildgaard Guldborgsundløberne 00:48:24
Michael Clausen Maribo 00:48:53
Stefan Holck Maribo 00:49:04
Finn Rasmussen Sakskøbing 00:49:09
Kenneth Hansen Nykøbing F 00:49:18
Niels Møller-Petersen Nykøbing F 00:50:05
Gilbert Petersen Nykøbing F 00:50:27
Palle Myssen Team Katinka 00:50:34
Jacob Sørensen Maribo 00:50:51
Tage Rasmussen Run-for-fun 00:50:53
Finn Bruun Sørensen Nykøbing F 00:51:00
Preben Topp Guldborgsundløberne 00:51:21
Ib Olsen Guldborgsundløberne 00:51:39
Søren Jespersen Bogø Løbeklub 00:52:14
Helge Hansen Gundslev 00:52:36
Per Andersen Team Katinka 00:53:19
Bjarne Sørensen Stubbekøbing 00:54:13
Mogens Olsen Nykøbing F 00:54:47
Helmer Agerdal Tappernøje 00:54:50
Kenneth A Hansen Maribo 00:55:54
Peter Bisgaard Guldborgsundløberne 00:56:07
Finn Andersen Nykøbing F 00:56:58
Michael Graabech Hansen Holeby 00:58:30
Henrik Larsen Nykøbing F 00:59:39
Hans Bille Nykøbing F 01:03:25
Mikael Walther Sakskøbing 01:06:03
Mogens Kildegaard Nysted 01:14:02
     
  Kvinder 10 km  
Navn Klub Tid
Jette Petersen-Bach Guldborgsund Triathlonklub 00:44:40
Lise Larsen Young Boys 00:48:24
Mette Rasmussen Nagelsti 00:48:41
Mette Aarslew-Jensen Guldborgsundløberne 00:49:52
Anette Søndergaard Nykøbing F 00:51:55
Lene Laursen Nykøbing F 00:52:24
Marianne Nyerup IK Olympia 00:52:31
Vibeke Abildgaard Guldborgsundløberne 00:52:39
Pia Ibsen Guldborgsundløberne 00:52:40
Bodil Madsen Nyråd Løbeklub 00:52:43
Bente Karlsen Guldborgsundløberne 00:52:44
Hanne Marie Jespersen Bogø Løbeklub 00:54:10
Hanne Brix Hansen Guldborgsundløberne 00:54:40
Lene Andersen Nykøbing F 00:55:14
Anette Schultz Guldborgsundløberne 00:55:47
Pernille Jespersen Bogø Løbeklub 00:57:13
Anne Kristiansen Guldborgsundløberne 00:57:24
Gitte Jespersen Bogø Løbeklub 00:58:05
Mette Wassinger Nykøbing F 00:58:11
Susanne Hansen Tappernøje 00:59:43
Hanne Larsen Stubbekøbing 00:59:53
Tina Oldrup Guldborgsundløberne 01:01:42
Dorthe Pihl   01:07:07
Karen Bressing Guldborgsundløberne 01:10:16
Mette Jespersen Bogø Løbeklub ?
Eva Vikkelsø Guldborgsundløberne ?