Hamborgskovløbet 2021

Stor TAK til Nordea-Fonden for støtten med løbetrøjer og økonomisk tilskud.

 

 

Startnr. Tid Fornavn Efternavn Klub/Firma Distance
210 47.21 Whilliam Küster Hansen   5,1 KM børn (til og med 16 år)
211 28.39 Christoffer Bojesen   5,1 KM børn (til og med 16 år)
212 40.08 Kim Stradel Guldborgsundløberne 5,1 KM voksen
213 35.20 Dorte Krog Larsen   5,1 KM voksen
214 27.34 Jes Henrik Strate Guldborgsundløberne/Klub 100 1/2 Marathon 5,1 KM voksen
215 DNF Marina Meng TEAMMENGBOXING 5,1 KM voksen
216 29.43 Carsten Jensen   5,1 KM voksen
217 33.00 Arne Svendsen   5,1 KM voksen
218 40.08 Carsten Bylov De tunge drenge 5,1 KM voksen
219 39.38 Pia Markussen   5,1 KM voksen
220   Lisbeth Krogsgaard   5,1 KM voksen
221 39.08 Marianne Loftager-rasmussen   5,1 KM voksen
222 47.21 Nena Küster Team Tvilling Lolland 5,1 KM voksen
223 30.55 Lonni Thomsen   5,1 KM voksen
224 33.18 John Bojesen   5,1 KM voksen
225 DNF Kirsten Christiansen Guldborgsundløberne 5,1 KM voksen
226 DNF Erling Jørgensen Guldborgsundløberne 5,1 KM voksen
227 33.00 Preben Svendsen Guldborgsund Kajakklub 5,1 KM voksen
228 48.44 ketill lejre nalk 5,1 KM voksen
229 23.58 Rene Koch Larsen   5,1 KM voksen
230 21.38 Malthe Koch Larsen   5,1 KM voksen
231 29.50 Lars Wollesen Hamborgskov løberne 5,1 KM voksen
232 40.08 Peter Tværmose Nielsen Guldborgsundløberne 5,1 KM voksen
233 39.22 Benedicte Drejer   5,1 KM voksen
234 34.40 Linda Hedengran   5,1 KM voksen
235 40.08 Hanne Øxenhave Hanne Øxenhave 5,1 KM voksen
238 33.01 Ole Steen Pedersen Frejlevtrekanten 5,1 KM voksen
246 36.32 Jytte Pedersen Guldborgsund triathlonklub 5,1 KM voksen
251 35.55 Morten Friis   5,1 KM voksen
268 21.40 Jakob Aner   5,1 KM voksen
269 26.18 Mathias Aner   5,1 KM voksen
270 33.52 Michael Saunte   5,1 KM voksen
274 31.15 M Sørensen   5,1 KM voksen
236 1.03.14 Frederik Loftager-Rasmussen   9,6 KM børn (til og med 16 år)
237 DNF Rikke Sigrid Nielsen Vestlollands Triklub 9,6 km voksen
239 42.29 Thomas Danielsen   9,6 km voksen
240 DNF Michael Saunte Hamborgskovløberne 9,6 km voksen
241 59.30 Lisbeth Bo Jørgensen Guldborgsundløberne 9,6 km voksen
242 1.09.57 Jens erik Korsgaard Guldborgsundløberne 9,6 km voksen
243 48.14 Jan Rasmussen   9,6 km voksen
244 DNF Jan Erling Rasmussen Guldborgsundløberne 9,6 km voksen
245 54.10 Bo Wrona Olsen Guldborgsundløberne 9,6 km voksen
247 46.45 Britta Merli   9,6 km voksen
248 1.09.57 Anne Vest   9,6 km voksen
249 1.09.02 Bo Hecht-Hansen Guldborgsundløberne 9,6 km voksen
250 1.12.37 Tina Oldrup Guldborgsundløberne 9,6 km voksen
252 53.50 Charlotte Knudsen   9,6 km voksen
253 52.55 Eyd Josina Nielsen   9,6 km voksen
254 58.45 Hanne Brædder Guldborgsundløberne 9,6 km voksen
255 1.03.14 Tommy Loftager-Rasmussen   9,6 km voksen
256 53.24 Malu Rasmussen   9,6 km voksen
257 DNF Claus C. Wede   9,6 km voksen
258 48.50 Henriette Klingberg-Nielsen   9,6 km voksen
259 43.33 Emil Klingberg-Nielsen   9,6 km voksen
260 54.04 Ove Bech Nielsen Guldborgsund Triathlonklub 9,6 km voksen
261 1.09.50 Lisbeth Christiansen Guldborgsundløberne 9,6 km voksen
262 55.40 Bart Gyldenløve Roetink Møns Bank 9,6 km voksen
263 56.02 Jes Kristiansen Hamborgskovløberne 9,6 km voksen
264 1.00.48 Jan Czuba NIMF 9,6 km voksen
265 59.38 Jane Dunk   9,6 km voksen
266 48.07 Søren Ebbe   9,6 km voksen
267 52.24 Jette Petersen-Bach Guldborgsund Triathlonklub 9,6 km voksen
271 48.40 Hanne Jørgensen   9,6 km voksen
272 53.23 Torben Jørgensen   9,6 km voksen
273 1.04.48 Richaerd Lauritzen   9,6 km voksen
275 1.08.40 Jørn Erik Rasmussen   9,6 km voksen
276 46.22 Jeppe Fønsskov   9,6 km voksen
277 58.45 Palle Myssen   9,6 km voksen
278 1.06.06 Nina Myssen   9,6 km voksen
279 52.06 Thomas Henckel   9,6 km voksen
280 57.36 Jannie Bojesen   9,6 km voksen
281 56.23 Peter    Henriksen   9,6 km voksen