Idestrupløbet 2011

 Hvis du ønsker at printe resultaterne ud, kan du med fordel anvende den printvenlige udgave nederst på siden. 

Piger - 5 km        
Startnummer Placering Navn Tid Team/klub
404 1 Charlotte Pedersen 00:26:40 I k Olympia
407 2 Caroline Borregaard 00:27:43  
412 2 Sophie Børjesen 00:27:43 Nyråd
411 4 Signe Jensen 00:30:20 Nykøbing F.
409 5 Ida Borregaard 00:30:34  
410 6 Kristine Borregaard 00:30:39  
405 7 Cecilie Jørgensen 00:36:33  
406 8 Emilie  Kristiansen 00:36:34  
48 9 Signe Simonsen 00:47:18 NALK
400 10 Christine Aarslew-Jensen 00:51:50  
Drenge - 5 km      
Startnummer Placering Navn Tid Team/klub
422 1 Christopher Pedersen 00:21:30 I k Olympia
431 2 Micki Borgen Morell 00:22:30 IK Olympia
428 3 Emil Aner 00:24:41 Sundby
425 4 Mads Leerbæk Kylén 00:29:04  
426 5 Mikkel Leerbæk Kylén 00:29:08  
423 5 Theis  Ottosen 00:29:08  
430 7 Jonas Pedersen 00:31:03 Systofte
424 8 Lucas Frederiksen 00:33:31  
427 9 Jonathan Borregaard 00:34:45  
432 10 Malthe  00:40:29  
         
Damer - 5 km        
Startnummer Placering Navn Tid Team/klub
64 1 Mona Carlsen 00:23:45 IK Olympia
62 2 Tina Thilo 00:24:15 Farum
63 3 Alis Graversen 00:24:32 Bogø
44 4 Gerd Nielsen 00:24:36 Guldborgsundløberne
25 5 Camilla Ellehammer Haxgart 00:25:40  
84 6 Birgitte M. Hansen 00:26:05 NALK
58 7 Britt Krøll 00:26:57 Horreby
54 8 Karen Gøtzsche 00:27:14 Guldborgsundløberne
10 9 Helle Sørensen 00:27:16  
65 9 Anette Søndergaard 00:27:16 Nykøbing F.
66 11 Linda Colding 00:27:31 Nykøbing F.
3 12 Mette Høst Hansen 00:27:33  
32 13 Bente Lillian Hansen 00:27:40  
9 14 Charlotte Erch 00:27:54  
72 15 Susan Nielsen 00:28:03 Nyråd
56 16 Ingrid Andersen 00:28:06 Horreby
75 17 Charlotte Eldrup 00:28:09 Nykøbing F.
42 18 Tanja Thøgersen 00:28:25  
82 19 Betina Hasgaard Andersen 00:28:32 Nykøbing F.
35 20 Gitte Christiansen 00:28:33 Guldborgsundløberne
253 21 Karin Thorsen 00:28:38 Stubbekøbing
43 22 Lis Dahlstrøm 00:29:17  
60 23 Lisbeth Aner 00:29:40 Sundby
36 24 Karin Rasmussen 00:29:41  
74 25 Nina Myssen 00:30:04 Guldborgsundløberne
49 26 Hanne Siersen 00:30:19 Nykøbing F.
18 27 Lise Aarslew-Jensen 00:30:31 Guldborgsundløberne
46 28 Hanne Jørgensen 00:30:44 NALK
70 29 Irene Petersen 00:30:51 Nykøbing F.
23 30 Lykke Munk Krogh 00:31:11  
21 31 Anni Andresen 00:31:32  
41 32 Bente Larsen 00:31:47 Guldborgsundløberne
20 33 Sanne Marie  Rømer Koch 00:31:51 Præstøløberne
86 34 Birgit Stenstrup 00:31:52 Nykøbing F.
83 35 Pia Sommer-Madsen 00:32:00 Nykøbing F.
77 36 Malene Isager 00:32:09 NALK
50 37 Karen Bressing 00:32:19  
29 38 Lone Kawa 00:32:55  
8 39 Anne-Mette Petersen 00:32:57  
2 40 Lis Fabricius 00:33:03  
71 41 Hanne Brædder 00:33:19 Idestrup
31 42 Lissi Lykke Andersen 00:33:21  
34 43 Maiken Frederiksen 00:33:32  
68 44 Lisbeth Boesen 00:33:37  
39 45 Dorte Petersen 00:33:42 Guldborgsundløberne
81 46 Mai Wandrup 00:33:45 Sakskøbing
73 47 Birte Rasmussen 00:33:53 Idestrup
27 48 Vibeke Ellehammer 00:33:54  
4 49 Charlotte Pedersen 00:34:03  
16 50 Ulla Lise 00:34:18  
53 51 Rikke Hansen 00:34:27 Frederiksberg
57 52 Susanne Rasmussen 00:34:42 Horreby
15 53 Bodil Skov 00:35:02  
22 54 Mette Due 00:35:03 Nørre Ørslev Gymn
80 55 Else Jensen 00:35:04 Guldborgsund
45 56 Tanja Olsen 00:35:06 Guldborgsundløberne
33 57 Marianne Allerup 00:35:23 Guldborgsundløberne
1 58 Helle Sidor 00:35:24 Idestrup
59 59 Birthe Johansen 00:35:30 Guldborgsundløberne
14 60 Majken Kobbernagel Skov 00:35:35  
28 61 Dorthe  Larsen 00:35:39  
37 62 Jane  Ulrich Hansen 00:35:42 NALK
40 63 Bente Karlqvist 00:35:43  
11 64 Anni Foged 00:35:47  
38 65 Lis  Kappel 00:37:33  
79 66 Kirsten Mortensen 00:38:41 Guldborgsundløberne
76 67 Birthe Petersen 00:40:36 Idestrup
67 68 Rikke Frederiksen 00:42:51 Nykøbing F.
69 69 Anne Sofie Elholm 00:43:37 Nykøbing F.
6 70 Dorthe Frost 00:45:07  
5 71 Dorthe Frost 00:45:19  
47 72 Mitzie Simonsen 00:47:29 NALK
19 73 Lotte Aarslew-Jensen 00:51:53  
Herrer - 5 km        
Startnummer Placering Navn Tid Team/klub
120 1 Lars Graversen 00:18:28 Bogø Løbeklub
125 2 Bo  Schmidt Mikkelsen 00:19:08 Allerød
138 3 Rasmus Bergholtz 00:20:43 Nykøbing F.
109 4 Christian Christensen 00:21:08  
117 5 Réne P. 00:21:55 Guldborgsundløberne
134 6 Ole Andersen 00:22:12 Torkildstrup
123 7 Magnus Schmidt 00:22:31 Allerød
118 8 Tom Hansen 00:22:40 Nykøbing F.
112 9 Boye  Frederiksen 00:23:17  
113 10 Peter Vang Jensen 00:23:44  
128 11 Leif Nielsen 00:23:47 Nykøbing F.
132 12 Carsten Juul Nielsen 00:23:50 Nykøbing F.
139 13 Stefan Holm 00:24:05 Nykøbing F.
116 14 Claus Ptak 00:25:46  
137 15 Kaj Aage Munk 00:26:04 Guldborgsund
106 16 Michael Sørensen 00:26:27  
111 17 Torben Grænge Surel Hansen 00:26:31  
121 18 Mads Erch 00:29:04 Guldborgsundløberne
122 19 Vagn Nielsen 00:29:37 Sakskøbing
115 20 Bent Dahlstrøm 00:29:51  
105 21 Kasper Pedersen 00:31:04  
136 22 Kurt Errebo 00:31:15 Idestrup
102 23 Kenneth Nielsen 00:31:55  
131 24 Villy Rasmussen 00:33:30 Idestrup
124 25 Flemming Petersen 00:33:55 Nykøbing F.
107 26 Tom Holstedbro 00:34:05 Guldborgsundløberne
110 27 Jesper Jensen 00:34:22 Guldborgsundløberne
127 28 Lennert Petersen 00:34:23  
114 29 Anders Borregård 00:34:45  
100 29 Michael Clemmensen 00:34:45 Errindlev
126 31 Preben Pedersen 00:34:59 Guldborgsundløberne
101 32 Glenn Sidor 00:35:24 Idestrup
133 33 John Erik Petersen 00:35:31 Idestrup
135 34 Rene Larsen 00:40:37  
Damer - 9,8 km      
Startnummer Placering Navn Tid Team/klub
255 1 Dorte Morell 00:44:45 Guldborgsund Triatlonklub
245 2 Lone Pless 00:46:38 ASP Sakskøbing
254 3 Lone Mathiasen 00:46:39 Guldborgsundløberne
233 4 Marianne Nyerup 00:49:30 IK Olympia
241 5 Mette Aarslev Jensen 00:49:46 Guldborgsundløberne
229 6 Marianne Knudsen 00:49:57  
252 7 Charlotte Thorsen 00:50:42 Stubbekøbing
243 8 Pia Ibsen 00:51:02 Guldborgsundløberne
228 9 Annette Gertsen 00:51:17 Præstøløberne
246 10 Jannet Christensen 00:51:36 Rødovre
239 11 Marianne Myssen 00:51:37  
234 12 Marianne Thøgersen 00:52:20 Guldborgsundløberne
261 13 Kirstine Halling 00:52:32 NALK
260 14 Bente Karlsen 00:52:51 Guldborgsundløberne
237 15 Kirsten Gunvor Mikkelsen 00:53:38 Guldborgsundløberne
225 16 Janne  Hasgaard 00:54:25  
250 17 Mie Andersen 00:55:32 København Ø
248 18 Susanne Ovesen 00:55:41 Guldborgsundløberne
249 19 Hanne Brix Hansen 00:57:02 Guldborgsundløberne
227 20 Charlotte Renner 00:57:04  
221 21 Anette Schulz 00:57:49 Guldborgsundløberne
257 22 Britt Henriksen 00:58:07 Nyråd Løbeklub
242 23 Anne Kristiansen 00:58:08  
251 24 Inger Løbner 00:58:41 IK Olympia
224 25 Tine Hasgaard 00:58:57  
256 26 Jannie K. Hansen 01:00:52 Bogø
235 27 Sanne Solander 01:04:03  
247 28 Elsebeth Dalby 01:04:54 Stavreby
258 29 Henriette Mukholm 01:09:46 NALK
259 30 Engse Nielsen 00:51.30 Mern
Herrer - 9,8 km      
Startnummer Placering Navn Tid Team/klub
348 1 Peter Sejr Larsen 00:34:33 Maribo
329 2 Brian Kerff 00:36:17 HGATM
344 3 Casper Nis-Hansen 00:37:40 HG
357 4 Troels Therkildsen 00:38:23 TRi4
347 5 Finn Vestergaard 00:38:27 Horreby
308 6 Henrik Rømer Koch 00:39:47 Præstøløberne
321 7 Martin  Myssen 00:40:48  
319 8 Niels Kappel 00:41:01 Kappel Farming
336 9 Christian Rysse 00:41:09 Guldborgsundløberne
360 10 Chris Nielsen 00:41:33 København
351 11 Per Jensen 00:41:45 Guldborgsundløberne
333 12 Martin Siersen 00:42:07 Rødovre
324 13 Mikael Henriksen 00:42:12 Guldborgsundløberne
312 14 Henrik Thøgersen 00:42:21 Guldborgsundløberne
361 15 Thomas Stryg 00:42:25 Nykøbing F.
352 16 Jim Pedersen 00:42:40 Guldborgsundløberne
350 17 Torben Hauerslev 00:43:04  
340 18 Rasmus Birch Rasmussen 00:43:05 Nykøbing F.
322 19 Tommy Mortensen 00:43:20  
338 20 Michael Saunte 00:43:27 MOK
339 21 Klaus Rasmussen 00:43:28 Sundby
356 22 H. C. Frejlev 00:43:50 RunForFun
342 23 Lennart Damsbo-Andersen 00:44:36 Guldborgsundløberne
300 24 Erik Rasmussen 00:44:49 Guldborgsundløberne
307 25 René Bak Jensen 00:44:56 Sakskøbing
337 26 Manfred Sørensen 00:45:32 Ugeavisen Nyk. F.
346 27 Peter Rosenlund Sørensen 00:46:37 Orehoved
328 28 Niels Allerup Nielsen 00:47:19 Guldborgsundløberne
367 29 Elo West Larsen 00:47:28 Nykøbing F.
301 30 Kenneth Hansen 00:47:30 Fætter K
332 31 Arne Nielsen 00:47:50 Idestrup
358 32 Tommy Windsor 00:47:59 NALK
314 33 Helge Kerff 00:48:08 FC. Gårdvagten
362 34 Palle Jensen 00:48:49  
359 35 Tage Rasmussen 00:49:15 RunForFun
368 36 Tobias Andersen 00:49:32 Nykøbing F.
345 37 Steen Mathiasen 00:49:36 Guldborgsundløberne
369 38 Thomas Andersen 00:49:39 Guldborgsundløberne
315 39 Preben Topp 00:50:03 Guldborgsundløberne
366 40 Steven Lambert 00:50:11 REFA Runners
363 40 Poul Korczak 00:50:11 Y.B.S.
311 42 Kim  Pedersen 00:50:36 I K Olympia
341 43 Jan Andersen 00:51:03 Run-Boys
429 11 Mathias Aner 00:52:12 Sundby
331 44 Jan Simonsen 00:52:33 NALK
354 45 Martin Birmann Petersen 00:52:34 Nykøbing F.
365 46 Seffen Laursen 00:52:39 NALK
349 47 Jesper Johansen 00:52:40 Bogø
355 48 Peter Bisgaard 00:52:42 Nr. Alslev
327 49 Teddy Pless 00:53:12 ASP Sakskøbing
343 50 Henrik Sandberg 00:53:39 Sakskøbing
313 51 Jesper Kristiansen 00:54:22  
353 52 Kaj Vagn Andersen 00:54:32 Vordingborg
323 53 Mogens Stang 00:54:57  
364 54 Kurt Christiansen 00:56:48 Bøtø
334 55 Kenneth Madsen 00:57:02 Guldborgsundløberne
309 56 Carsten Olesen 00:57:13  
310 57 Benny  Jørgensen 00:58:57  
306 58 Lau Jensen 01:00:20 Guldborgsundløberne
316 59 Flemming Arvedsen 01:01:15  
318 60 John  Abraham 01:02:03  
320 61 Dines  Kappel 01:02:22  
317 62 Hans Bille 01:02:34 Nykøbing F.
335 63 Claus Thyge 01:05:12 Guldborgsundløberne
330 64 Folmer Lundsfryd 01:06:56 Nykøbing F.
Stavgang - 5 km      
Startnummer Placering Navn Tid Team/klub
441 1 Laila Johansen 00:53:08 Nykøbing F.
443 2 Jane Errebo 00:53:10 Idestrup
442 2 Grethe Karlsson 00:53:10 Idestrup
440 4 Jens Jensen 00:56:36 Guldborgsundløberne